top of page
TÖÖTASAPINDADE MATERJAL

TÖÖTASAPINNAD

Vastavalt Teie soovile pakume oma klientidele kolmest erinevast materjalist töötasapinde - kõrgsurvelaminaadist, täispuidust ja presskivist. Valikud on välja toodud allpool. 

KÕRGSURVELAMINAADIST TÖÖTASAPINNAD

Kõrgsurvelaminaat

Soodsaim töötasapinna lahendus on kõrgsurvelaminaadist töötasapind. Meie kasutame mööbli tootmisel EGGERi või Kronospani töötasapinna materjale. Eelnimetatud töötasapindade pind on kaetud dekoratiivse laminaadiga ning garanteerib suure kulumiskindluse, vastupidavuse kriimustustele ja majapidamises tekkivate plekkide tekkele. Nende töötasapindade tootevalik on väga lai ning annab võimaluse valida nii puit- kui ka kiviimitatsiooniga töötasapinda või muud sellist.

Köökides kasutatavad materjalid on niiskuskindlad, mitte veekindlad, 
s.t. vaatamata standardsete niiskustõkete ja silikoonide kasutamisele ei suuda tehas ega paigaldajad tagada täielikku veekindlust.
Samad tingimused kehtivad ka liidetele: tööpind – pliit ning tööpind – valamu.

Pea meeles! Niisked hoiutingimused võivad kaasa tuua paisumise, tooni erinevused, mõranemised, mille eest valmistaja ei vastuta.

Töötasapinna liitekohtades olevad silikoonühendused, samuti valamu ja pliidiplaadi tööpinna lõikekohad on töödeldud silikooniga ja on maksimaalselt 3 tundi seisva vee eest kaitstud, kuid pikema aja jooksul võivad need kohad paisuda. 

Töötasapinna näidistega saab tutvuda meie näidiste ruumis või Puumerkki kodulehel link.

K10_edited.jpg

 

TÄISPUIDUST TÖÖTASAPINNAD

Pakume tamme täispuidust pika lamelliga liimpuit köögitasapindu, mis sobivad nii köögi töötasapinnaks kui ka täispuitmööbli valmistamiseks. 
Vastupidiselt paljude inimeste kartustele on täispuidust töötasapinnad väga vastupidavad, enamgi veel – ekspluatatsiooni käigus tekkinud vigastused on võimalik kodustes tingimustes likvideerida ning pind näeb välja jälle nagu uus. Täispuidust töötasapind annab interjöörile soojust ning on looduslik materjal. Täispuidust töötasapind on kallim kui kõrgsurvelaminaadist töötasapind, kuid odavam kivitasapinnast.

VÄIKESED PRAOD JA VÄRVIMUUTUSED ON NATURAALSE PUIDU LOOMULIK OSA JA EI ANNA ALUST PRETENSIOONIDE ESITAMISEKS.

Kasutame Mass OÜ toodangut ja materjalidega saate tutvuda siin.

Kuidas hooldada? 

Igapäevaselt võib töötasapinda puhastada niiske lapiga ja muude puhastusvahenditega, mis ei sisalda ammoniaaki või küürimispuudrit. Ammoniaak muudab tamme värvi tumedaks. Kui töötasapind muutub mustaks või elutuks, võib seda taaselustada õlise lapiga hõõrudes. Pühkige ära liigne õli. Kui töötasapind on väga kulunud võib enne õlitamist selle kergelt üle lihvida. Sõltuvalt õlist peab liimpuitplaate õlitama iga 6 kuu tagant või vastavalt õli tootja soovitustele.

täispuit.jpg
mass.jpg
Täispuit

KUNSTKIVIST TÖÖTASAPINNAD

Eelnevast kallim töötasapinna materjal on kvartsist töötasapind. Kvartsist töötasapind on tugev ja vastupidav ning tänu mittepoorsele pinnale ei hoia see materjal endas mikroobe ega baktereid nii kergesti kui muud materjalid. Tootel on samasugused ja kohati isegi paremad omadused kui looduskivil.

 

Sarnasesse hinnaklassi jääb ka keraamiline töötasapind. Keraamika on kivitööpindadest kõige vastupidavam. See kivitöötasapind on vedeliku- ja kuumakindel ning talub hästi kriimustusi.

 

Kõige kallimaks töötasapinna materjaliks on looduskivi graniit, mis annab mööblile loodusliku ja naturaalse hõngu. Graniit on oma omadustelt poorne, mistõttu on see kvartsist või keraamikast väiksema töökindlusega. 

 

Meie koostööpartneriks kivitasapindade tellimisel on Nerostein. Valikuga saad tutvuda siin
 

Kuidas hooldada?

Kõigi komposiitmaterjalide hooldamine on lihtne, kuna materjal on erinevalt naturaalkivist mittepoorne ja ei reageeri hapete ega teiste tugevate ainetega. Kõik plekid on eemaldatavad lihtsamate puhastusvahendite ja vee abil. Aeg-ajalt on soovitav on kasutada abrasiivset puhastusainet, mis taastab materjali siidist sära. Poleerimine taastab tööpinna algse ilme.

Acrylam_logo_valge_block.png
staron.png
Kivi
bottom of page