top of page
TÖÖTASAPINDADE MATERJAL

TÖÖTASAPINNAD

Vastavalt Teie soovile pakume oma klientidele kolmest erinevast materjalist töötasapinde - kõrgsurvelaminaadist, täispuidust ja presskivist. Valikud on välja toodud allpool. 

KÕRGSURVELAMINAADIST TÖÖTASAPINNAD

Kõrgsurvelaminaat

Töötasapind on kõrgsurvelaminaatkihiga kaetud puitlaastplaat. Töötasapinnad on niiskus- ja kuumuskindlad, mis garanteerib suure kulumiskindluse, suure vastupidavuse kriimustustele ja majapidamises tekkivate plekkide tekkele. Võru Disainmööbel OÜ teeb koostööd partnerettevõttega Bregvald OÜ, kes pakub laia EGGER ja KRONOSPAN töötasapindade valikut. Ühtlasi teeme koostööd ettevõttega Repa-E OÜ, kes pakub Kaindl töötasapindasid. 

Töötasapinna mõõtmed on 4100 x 600 x 38 mm (pikkus x sügavus x paksus). Mõningaid mudeleid on saadaval ka 920 mm sügavusega.

 

Töötasapinna ja ülemise rea kappide vahele võib panna seinaplaadi. Seinaplaat on kaetud samuti kõrgsurvelaminaadkihiga, mis on niiskuskindel ja vastupidav kuumusele. Seinaplaatide värvust saab vaadata samast töötasapindade kategooriast, värvid ja koodid on identsed.

Köökides kasutatavad materjalid on niiskuskindlad, mitte veekindlad, 
s.t. vaatamata standardsete niiskustõkete ja silikoonide kasutamisele ei suuda tehas ega paigaldajad tagada täielikku veekindlust.
Samad tingimused kehtivad ka liidetele: tööpind – pliit ning tööpind – valamu.

Pea meeles! Niisked hoiutingimused võivad kaasa tuua paisumise, tooni erinevused, mõranemised, mille eest valmistaja ei vastuta.

Töötasapinna liitekohtades olevad silikoonühendused, samuti valamu ja pliidiplaadi tööpinna lõikekohad on töödeldud silikooniga ja on maksimaalselt 3 tundi seisva vee eest kaitstud, kuid pikema aja jooksul võivad need kohad paisuda. 

Töötasapinna näidistega saab tutvuda meie näidiste ruumis või Bregvaldi kodulehel (link) ja Repal-E kodulehel (link). 

kronospan.png
egger-logo-shirokoje-300x86.jpg
kaindl.jpg

 

TÄISPUIDUST TÖÖTASAPINNAD

Pakume tamme täispuidust pika lamelliga liimpuit köögitasapindu, mis sobivad nii köögi töötasapinnaks kui ka täispuitmööbli valmistamiseks. 
Vastupidiselt paljude inimeste kartustele on täispuidust töötasapinnad väga vastupidavad, enamgi veel – ekspluatatsiooni käigus tekkinud vigastused on võimalik kodustes tingimustes likvideerida ning pind näeb välja jälle nagu uus.

VÄIKESED PRAOD JA VÄRVIMUUTUSED ON NATURAALSE PUIDU LOOMULIK OSA JA EI ANNA ALUST PRETENSIOONIDE ESITAMISEKS.

Kasutame Mass OÜ toodangut ja materjalidega saate tutvuda siin.

Kuidas hooldada? 

Igapäevaselt võib töötasapinda puhastada niiske lapiga ja muude puhastusvahenditega, mis ei sisalda ammoniaaki või küürimispuudrit. Ammoniaak muudab tamme värvi tumedaks. Kui töötasapind muutub mustaks või elutuks, võib seda taaselustada õlise lapiga hõõrudes. Pühkige ära liigne õli. Kui töötasapind on väga kulunud võib enne õlitamist selle kergelt üle lihvida. Sõltuvalt õlist peab liimpuitplaate õlitama iga 6 kuu tagant või vastavalt õli tootja soovitustele.

täispuit.jpg
mass.jpg
Täispuit

KUNSTKIVIST TÖÖTASAPINNAD

Komposiitkivide koostisesse kuuluvad naturaalsed mineraalid, mida seob akrüül. Omadustelt on komposiitkivid neutraalse maitse ja lõhnaga, vastupidavad ilmamuutustele, kuumakindlad, mittepoorsed ja keemiliselt muutumatud - ei pea muretsema värvimoonutuste ega mehaaniliste kahjustuste pärast, neil on ühtlane värvus ja struktuur, ja on löögikindlad, säilitades aastaid oma välimust. Komposiitkivid on loodussõbralikud, kergesti puhastatavad ja hooldatavad, kergesti ja mugavalt töödeldavad. Neid on hõlpsalt võimalik kombineerida iga teise materjalidega. Materjalil on loodusliku marmori või graniidi välimus, kuid erinevalt kivist on ta käe all soe ja meeldiv katsuda.

Materjali plaat on 12 mm paksune ja selle standardmõõt on 3600 x 760 mm. Plaadi töötluses kasutatakse nii saagimist, puurimist, freesimist, lihvimist, painutamist kui poleerimist. Ilma liitekohtadeta pinna loomise saladus seisneb selles, et igale pinna värvile leidub temaga sama tooni liim, peale liimimist pind lihvitakse ja poleeritakse nii et ühenduskohta ei ole võimalik aimata. Liimimise ja kuumtöötlusega saab pinnale anda erinevaid kujusid. Servi ja kante saab töödelda ja viimistleda mitmel erineval moel, ümarast täisnurkseni.

Meie kasutame Staron® poolt pakutavaid tehiskivi materjale ja materjalidega saab tutvuda meie näidiste ruumis või siin ja siin.  

Kuidas hooldada?

Kõigi komposiitmaterjalide hooldamine on lihtne, kuna materjal on erinevalt naturaalkivist mittepoorne ja ei reageeri hapete ega teiste tugevate ainetega. Kõik plekid on eemaldatavad lihtsamate puhastusvahendite ja vee abil. Aeg-ajalt on soovitav on kasutada abrasiivset puhastusainet, mis taastab materjali siidist sära. Poleerimine taastab tööpinna algse ilme.

Acrylam_logo_valge_block.png
staron.png
Kunstkivi
bottom of page