top of page

KAPIUKSED

Kapiuste valmistamise peamisteks võimalusteks on melamiinplaat, värvitud MDF-plaat, spoonitud plaat, PerfectSense kõrgläike või täismatt plaat, Fenix Nano matt mööbliplaat või täispuit. 

MELAMIINPLAADIST KAPIUKSED

Melamiinplaadist kapiuksed

Kõige soodsam lahendus on valida melamiinplaadist kapiuksed. Melamineeritud puitlaastplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega, mis võib väga edukalt jäljendada naturaalset spooni, olles seejuures tunduvalt odavam, kuid väga vastupidav kuumusele ja kahjustustele. Dekoorpaberite valik on väga lai, mis annab võimaluse valida paljude erinevate disainide vahel – erinevad värvid, betoon- või puiduimitatsioon jms. Sellegipoolest ei ole võimalik melamiinplaadile süvistada profiile või sisse freesida käepidemeid (seesuguse soovi korral valida MDF-plaat). 

Puumerkki pakub väga laias valikus melamiinplaate ning materjalivalikuga saab tutvuda siin

melamiin.png

VÄRVITUD MDF-PLAADIST KAPIUKSED

Värvitud MDF-plaadist kapiuksed

Puitlaastplaadile pakub konkurentsi MDF-plaat, mis on toodetud puidukiudusid suure surve all kõrge temperatuuriga kokku surudes. Sidumiseks kasutatakse orgaanilisi sideaineid. MDF plaadil on ühtlane tihe struktuur, tänu millele on teda võimalik mehaaniliselt kergesti töödelda. MDF-i pind on tasane ning selle katmine värviga või spooniga on hõlbus. Kuna MDF-plaat on väga tihe, on teda võimalik väga puhtalt saagida ning töödelda analoogiliselt massiivpuiduga. MDF-plaat tasuks valida siis, kui soovite sisse freesitud käepidemetega mööblit, sisse freesitud iluprofiiliga kapiuksi või raamukse imitatsiooni. MDF-plaat ei vaja ka servade kantimist, sest kogu detail värvitakse teie soovitud värvilahendusega (võimalik valida matt, poolmatt või kõrgläige). Ühtlasi kuulub MDF-plaat kõrgemasse hinnaklassi kui melamiinplaat. Seega peab MDF-plaadist kapiuste valimisel arvestama ka kõrgema mööbli hinnaga.

MDF-plaadi värvimiseks kasutame Tikkurila värve ning värvikaardiga saab tutvuda siin. MDF-plaadile saame sisse freesida Teile sobivaid kujundeid ja profiile.  

Pea meeles! Niisked hoiutingimused võivad kaasa tuua paisumise, tooni erinevused, mõranemised, mille eest valmistaja ei vastuta.

Köök1111 2_edited.jpg

PERFECTSENSE kõrgläike või täismatt plaat

PerfectSense kõrgläike või täismatt plaat

MDF-plaadiga samasse hinnaklassi jääb PerfectSense kõrgläike või täismatt plaat. Selle alusmaterjaliks on MDF-plaat, mis annab plaadile ideaalse sileda aluspinna. Peale melamineerimist ja CCI UV-tehnoloogial lakiga katmist saavutatakse peegelläikeline või täismatt pinnaviimistlus. Materjal on vastupidav kriimustustele ja täismatt materjali eripäraks on ka sõrmejäljekindel pinnaviimistlus.

PerfectSense plaatidega saad tutvuda siin

Perfffsenss.jpeg
Spoonitud plaadist kapiuksed

SPOONITUD PLAADIST KAPIUKSED

Melamiinplaadist veidi kallim lahendus on spoonitud mööbliplaat. Kui melamiinplaat on sünteetilise vaiguga immutatud paber, siis spooni puhul on tegu naturaalse puidumaterjaliga, mida lõigatakse tõelisest puidupakust. Spoonitud mööbli mõte ongi anda edasi seda tõelist puidutunnet ning kvaliteeti. See viib ka toote hinna madalamaks kui näiteks täispuidust kapiuste lahendusel.

 

Spoonitud plaati on võimalik peitsida igat tooni. Populaarseima tammespooni peitsi värvivaliku leiab siit

spoonitud plaat.jpg
Täispuidust kapiuksed

TÄISPUIDUST KAPIUKSED

Täispuit on kõige naturaalsem materjal, mida kasutatakse mööbli valmistamisel. Hinna poolest on täispuit ukse materjalina kõige kallim. Täispuituksed on saadaval raamtüüpi uksepaneelidena. Enimlevinud puiduliigiks on tamm.

Viimistlusviisidest on saadaval peits, naturaalne lakk või poolmatt värv.

Täispuidustust uste valikuga saab tutvuda siin

BV-mänd-1510.jpg

Fenix Nano matt mööbliplaat

Kõrgeimasse hinnaklassi kapiuste materjali valikul jääb ka Fenix Nano matt mööbliplaat. Innovatiivne materjal on siidiselt mati pinnaga, kergelt puhastatav, sõrmejäljevaba, antibakteriaalne, antistaatiline ja kulumiskindel. Tänu Nano tehnoloogiale on pinnale tekkinud mikrokriimustused võimalik parandada kuumutamise teel.

Fenix plaatidega saab tutvuda siin

Fenix.jpeg
Fenix Nano matt
bottom of page