top of page

KAPIUKSED

Kapiuste valmistamise peamisteks võimalusteks on melamiinplaat, värvitud MDF-plaat, värvitud MDF kõrgläige spoonitud plaat, ja täispuit. 

MELAMIINPLAADIST KAPIUKSED

Melamiinplaadist kapiuksed

Melamineeritud puitlaastplaat ehk melamiinplaat saadakse termokõvastuva vaiguga immutatud paberi pressimisel plaadi pinnale kõrge temperatuuri ja survega. Melamiiniga katmine annab mööblile vastupidavuse temperatuurile, niiskusele ja kodukeemiale. Melamiini kasuks räägib soodne hind ning ääretult lai värvi- ja mustrivalik. 

Bregvald OÜ pakub väga laias valikus melamiinplaate ning materjalivalikuga saab tutvuda siin

melamiin.png

VÄRVITUD MDF-PLAADIST KAPIUKSED

Värvitud MDF-plaadist kapiuksed

MDF-plaat on puitplaat, mis on toodetud puidukiudusid suure surve all kõrge temperatuuriga kokku surudes. Sidumiseks kasutatakse orgaanilisi sideaineid. MDF plaadil on ühtlane tihe struktuur, tänu millele on teda võimalik mehaaniliselt kergesti töödelda. MDF-i pind on tasane ning selle katmine värviga või spooniga on hõlbus. Kuna MDF-plaat on väga tihe, on teda võimalik väga puhtalt saagida ning töödelda analoogiliselt massiivpuiduga.

MDF-plaadi värvimiseks kasutame Tikkurila värve ning värvikaardiga saab tutvuda siin. MDF-plaadile saame sisse freesida Teile sobivaid kujundeid ja profiile.  

Pea meeles! Niisked hoiutingimused võivad kaasa tuua paisumise, tooni erinevused, mõranemised, mille eest valmistaja ei vastuta.

MDF.jpg

VÄRVITUD MDF KÕRGLÄIKE KAPIUKSED

Värvitud MDF kõrgläike kapiuksed

MDF värvitud kõrgläikega uksed valmistatakse MDF-plaadist, mis lõigatakse, freesitakse ja värvitakse vastavalt vajadusele. Seejärel lakitakse uksed. Tavaliselt on kõrgläikega uste tellimise aeg pikem kui mattviimistlusega.

Kindlasti tuleks arvestada ka sellega, et kõrgläikelise materjaliga tuleb ringi käia üsna õrnalt, kuna läikelise pinna peale jäävad üsna kergesti kriimud ja mustus.

Kõrgläikelise pinna värvitoonid on samad, mis on Tikkurila värvikaardi mattpinnal.

kõrgläige.jpg
Spoonitud plaadist kapiuksed

SPOONITUD PLAADIST KAPIUKSED

Spoon on õhuke puiduleht (lehtvineer), mida kasutatakse eelkõige vähemväärtuslike puitmaterjalide pealistamiseks (spoonimiseks). Spooni kasutamine võimaldab kokku hoida väärtuslikku puitu, sest pealistamiseks kasutatakse ainult õhukest lehte.

1m³ palgist saab tavaliselt 600–1000 m² spooni.

Kui melamiinplaadi pealiskiht on tehislikult loodud puiduimitatsioon, siis spoonitud plaadile on peale pressitud naturaalne puiduleht, mis jätab täispuidu materjali mulje, kuid on odavam lahendus. Spoonitud plaati on võimalik peitsida igat tooni. Populaarseima tammespooni peitsi värvivaliku leiab siit

Täispuidust kapiuksed
spoonitud plaat.jpg

TÄISPUIDUST KAPIUKSED

Täispuit on kõige naturaalsem materjal, mida kasutatakse mööbli valmistamisel. Hinna poolest on täispuit ukse materjalina kõige kallim. Täispuituksed on saadaval raamtüüpi uksepaneelidena. Enimlevinud puiduliigiks on tamm.

Viimistlusviisidest on saadaval peits, naturaalne lakk või poolmatt värv.

Täispuidustust uste valikuga saab tutvuda siin

BV-mänd-1510.jpg
bottom of page